21. gadsimts mums ir atnesis neskaitāmus jaunus sasniegumus - tehnoloģiskus, rūpnieciskus, modes vai sociālus, un šodien mēs redzam, ka daudzi no tiem ir nonākuši arī būvniecības un mājas dekorēšanas jomā. Mājokļa labiekārtošanas jomā ir daudz iespēju, kas sniedz jums iespēju izvēlēties tieši to, ko vēlaties. Un, lai gan tradicionālākās dekorēšanas metodes, piemēram, krāsas un tapetes, ir palikušas, dekoratīvie sienu apmetumi paver ceļu jaunām, aizraujošām iespējām un turpina izpludināt robežu starp veco klasiku un moderno dizainu.

Tajā pašā laikā visas šīs iespējas var būt arī mulsinošas, jo īpaši, ja esat iesācējs mājas labiekārtošanas jomā. Daudzi no šiem nosaukumiem var būt nepazīstami un daži - pārāk līdzīgi. Lai pārliecinātos, ka jums ir visi fakti par to, kas ir dažādi produkti, ko tie piedāvā un kādas dekoratīvās iespējas tie sniedz, turpiniet lasīt!

Kāda ir atšķirība starp apmetumu un dekoratīvo apmetumu?
Dažādi apmetumi ir izgatavoti no dažādiem materiāliem, bet tiem ir vienāda funkcionalitāte. Neatkarīgi no tā, vai tas ir ģipša apmetums, finiera apmetums, venēcijas apmetums vai zīda apmetums, sākotnēji vai pirms uzklāšanas tiem visiem piemīt mitra, pastai līdzīga forma, kas ļauj to vienmērīgi un dažkārt sarežģīti uzklāt atkarībā no vēlamā rezultāta. Pēc tam ļaujiet apmetumam sacietēt, un jums ir gatava virsma.
Tomēr ir atšķirības starp dažādiem apmetumiem, jo vairums no tiem tiek izmantoti būvniecības/apdares procesā, nevis interjera dizainā. Piemēram, finiera apmetumu lielākoties izmanto, lai iegūtu gludu, vienkrāsainu virsmu, kas vēlāk kalpotu par pamatu sienas segumiem.
Ģipša apmetums piedāvā dažādus izmantošanas veidus, tādējādi izpludinot robežu starp pamatmateriāliem un interjera materiāliem. Visbiežāk ģipša apmetums tiek izmantots, lai iegūtu tīru un galīgu sienu virsmu, bet pēdējā laikā tas atkal tiek izmantots interjera dizainā, izmantojot dažādus dekoratīvus ģipša līstes veidojumus sienām un griestiem. Lai to labāk raksturotu, iedomājieties vecu pili vai templi, kur arkas un griestu līnijas ir sarežģīti veidotas. Piemēram, Versaļas vai Fontenblo pilis. Šādās vietās var redzēt, ka šādus līstes pārklāja ar sudraba un zelta krāsām, lai piešķirtu izsmalcinātāku izskatu.

Protams, telpas iekārtošana šādā apjomā mūsdienās varētu tikt uzskatīta par mazliet lieku, taču, ja jūs to pievienojat kā mazāku elementu, kas jāpievērš uzmanība, tas var būt brīnišķīgs interjera papildinājums.
Visbeidzot, tādi apmetumi kā venēciešu apmetums un SILK PLASTER, lai gan tos var izmantot ārējām virsmām, ir paredzēti, lai ļautu jūsu interjeram mirdzēt! Šiem dekoratīvajiem sienu apmetumiem piemīt savs unikāls izskats, tāpēc atkarībā no tā, ko meklējat, šie apmetumi varētu būt vispiemērotākie.

Venēcijas ģipša krāsa, ko dažkārt dēvē arī par kaļķa apmetumu, ir špaktelei līdzīga viela, ko izgatavo no apdedzināta kaļķakmens vai marmora putekļiem, kurus sagatavo sajauc ar ūdeni. Pēc uzklāšanas gala izskatam jābūt līdzīgam īstam marmoram.
Savukārt SILK PLASTER sastāv no videi draudzīgiem materiāliem, piemēram, tekstilmateriāliem, kokvilnas šķiedrām un dekoratīvām minerālvielu piedevām. Tas nodrošina unikālu, pieskārienam maigu tekstūru un skaistu vizuālo dziļumu, ko nesasniegs neviens cits sienu pārklājums.

Dekoratīvais apmetums sienām un griestiem
Būtiski augstākā apmetuma īpašība ir tā, ka to var uzklāt uz gandrīz jebkuras virsmas - iekštelpās, ārā, uz sienām, griestiem, virtuvēs, vannas istabās, biroja telpās un citur!
Ir dažas nianses attiecībā uz katras sienas sagatavošanu, taču dekoratīvā sienas apmetuma uzklāšana pati par sevi neatšķiras, piemēram, no dekoratīvā apmetuma uzklāšanas uz griestiem.

Kad esat izvēlējies izmantojamā dekoratīvā apmetuma veidu, jums būs jāizvēlas dizains. Ir vairākas dažādas dizaina iespējas, sākot no vienkāršām krāsām un ģeometriskiem rakstiem līdz sarežģītākām un detalizētākām ģipša gleznām. Izmantojot dekoratīvo apmetumu, jūs varat brīvi eksperimentēt un radīt unikālu un neaizmirstamu ģipša sienu mākslu, kā arī dekoratīvo ģipša griestu dizainu, kas pārsteigs ikviena, kurš to redzēs, iztēli.

Levērojiet, ka neviena cita sienas apmetuma krāsas opcija nesniegs jums tādu pašu rezultātu, kas apvieno jūsu izvēlēto tekstūru, krāsu un dizainu kā zīda apmetuma šķidrās tapetes. Patiešām SILK PLASTER šķidrās tapetes ir unikāla faktūras krāsa, kas piešķirs siltumu un komfortu ne tikai ar praktiskām priekšrocībām, bet arī ar savu izskatu!
Kā uzklāt SILK PLASTER jūsu izvēlētajā dekoratīvā apmetuma dizainā?
Vienkāršas dekoratīvā apmetuma sienas
Klasiska, mūžīgi moderna izskata vienkrāsaina siena nekad jūs nepievils. Šādos gadījumos populāra izvēle ir divu krāsu izvēle, kad vai nu puse telpas ir atšķirīga (2/4 sienas), vai varbūt tikai viena siena, kas nodrošina tūlītēju pievilcību telpā.

Šim procesam nepieciešami četri vienkārši soļi - virsmas sagatavošana, gruntskrāsas uzklāšana, materiāla sagatavošana un uzklāšana. Kad virsma ir sagatavota tā, ka tā ir sausa, gluda, tīra, vienkrāsaini balta, bez traipiem un putekļiem, apstrādājiet to ar dziļi iesūcošu grunti. Uzklājiet divas SILK PLASTER gruntskrāsas kārtas uz visas virsmas, paredzot 24 stundu žūšanas periodu starp tām un nākamo šķidro tapešu kārtu.
Lai sagatavotu materiālu, ielejiet tīru istabas temperatūras ūdeni plastmasas traukā. Ūdens daudzums katram dekoratīvā ģipša veidam ir norādīts uz iepakojuma. Pēc tam ielejiet ūdenī iepakojuma saturu. Ja izvēlētais dekoratīvā apmetuma sienas dizains to prasa, pievienojiet maisījumam gliterus.
Rūpīgi samaisiet materiālu ar rokām, lai izvairītos no līmes sablīvējumiem. Dažiem sienu dekoratīvā apmetuma materiāliem nepieciešams izmantot urbi ar maisītāja uzgali, kas būs norādīts uz iepakojuma.
Paturiet prātā, ka viena iepakojuma daļēja sajaukšana nav atļauta! Tāpēc, ja jums ir nepieciešami vairāki SILK PLASTER iepakojumi, samaisiet tos uzreiz. Viena siena vai griesti pilnībā jāpārklāj ar materiālu no viena maisījuma. Pēc tam samērcēto materiālu ievietojiet noslēgtā plastmasas maisiņā vai traukā un uzglabājiet to 12 stundas.
Pirms uzklāšanas vēlreiz rūpīgi samaisiet materiālu ar rokām vai ar miksera urbjmašīnu, tāpat kā iepriekš. Ar plastmasas špakteļlāpstiņu vienmērīgi uzklājiet nelielu daudzumu sajauktā materiāla pa visu virsmu. Pēc 1-2 stundām izlīdziniet virsmu ar špakteļlāpstiņu, samitrinot to ar ūdeni. Materiāls jāizmanto 48 stundu laikā pēc mērcēšanas.

Lai palielinātu izturību, kā arī nākotnē nodrošinātu iespēju veikt mitro tīrīšanu, pārklājiet virsmu ar ģipša sienu apdari, piemēram, zīda apmetuma laku.
Sarežģīti dekoratīvie ģipša griesti un/vai sienas
Ģeometriskie raksti ir mazliet sarežģītāki, taču ar rūpīgu darbu profesionāļa rokās tie var radīt ļoti unikālu un brīnišķīgu telpu.
Virsmas un materiālu sagatavošana ir līdzīga, taču pārliecinieties, ka, ja sajaucat divas dažādas krāsas, nevis tikai divus vai vairākus vienas krāsas iepakojumus, tas jādara atsevišķos traukos!

Tomēr ir vēl sarežģītākas iespējas, ko sniedz šķidro tapešu zīmējums uz sienas. Šos sarežģītos zīmējumus veido ar trafaretu palīdzību. Varat izvēlēties no gataviem dizainiem tiešsaistē vai izveidot savu, ja vien esat apmierināts un apmierināts ar rezultātu! Izvēloties šķidro tapešu zīmēšanas iespējas interjeram, jums ir iespējas izmantot:
- Vienkārši trafareti vienas krāsas uzklāšanai. Citiem vārdiem sakot, jūs paņemat trafaretu, uzliekat to gar sienu un uzklājat sagatavoto šķidro tapešu maisījumu - tas ir diezgan vienkārši;
-
Daudzkrāsaini trafareti, lai radītu pilnus, spilgtus un krāsainus attēlus. Tam nepieciešami vairāki trafareti, kas tiks uzlikti viens uz otra, lai attēlam pievienotu vajadzīgos slāņus. Pārklāšanās gadījumā tas nozīmē, ka pirms jaunā slāņa uzklāšanas būs jānogaida, kamēr apakšējais slānis nožūst, lai nesabojātu attēlu;
-
3D zīmējumi vai tilpuma modeļi ir nedaudz sarežģītāki, jo tiem ir jāizmanto špakteles. Tomēr jūs to nedarāt ar rokām, bet gan vienkārši izmantojat procesu ar tilpuma trafaretu, kas uz sienas izceļ noteiktus elementus;
-
Reversie trafareti, kas dod iespēju krāsot ap izgriezumu, nevis krāsot virs tā, kā tas tiek darīts ar vienkāršiem trafaretiem. Tā rezultātā priekšplāna vietā ir izcelts fons.

Paturiet prātā, ka pat tad, ja izvēlaties veidot sarežģītākus un sarežģītākus zīmējumus, jūsu sienas segums joprojām gūs labumu no ģipša apdares, padarot to vēl ilgāk lietojamu.
Esam nonākuši līdz šī raksta beigām un ceram, ka tas jums ir sniedzis mazliet plašāku ieskatu par to, kādas ir atšķirības starp tradicionālo apmetumu un dekoratīvo apmetumu un kā dekoratīvo apmetumu var izmantot, lai uzlabotu gan sienas, gan griestus ar dažādiem un radošiem dizainiem. Ja jums ir papildu jautājumi par dekoratīvo sienu pārklājumu izstrādājumiem Silk apmetuma dekoratīvajiem apmetumiem, nevilcinieties sazināties ar mūsu komandu, lai iegūtu vairāk informācijas!